włoskie jedzenie w Krakowie

Świetna włoska kuchnia
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród licznych możliwości, które proponuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, kolorów oraz duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Tymczasem włoskie dania to też takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie potrawy

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie można dołączyć do makaronu. mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, focaccia, piada oraz liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT