opony do rowerów uszczelniacze

Motocykliści lub kierowcy różnego typu samochodów całkowicie wiedzą, że żeby zdołać weselić się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go poprawnie przygotować. Dużo osób jednak nie użytkuje tożsamej zasady względem rowerów, a to poważny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opona zwijana mtb duro

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, w związku z tym lista prac, jakie powinniśmy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go poprawnie naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć lub ewentualnie nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, aby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby sprawić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a kiedy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na dodatek należałoby uczynić szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, jakie wypada zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby też rower gruntownie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony w czasie całego sezonu.

ADD YOUR COMMENT