Mięśnie miednicy ćwiczenia

Coraz więcej pań, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Sonda dopochwowa Saint Cloud

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z kobiet decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć bardzo prędko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym poprawniej, bo ćwiczenia zapewniają wtenczas poprawniejsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie istotną kwestią są również treningi oddechowe, jakie wypada później jak przeważnie powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo błyskawicznie pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Dużo pacjentek twierdzi, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też niedogodności bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

ADD YOUR COMMENT