Gdzie zjeśc w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, treściwe oraz nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Mocniej wrażliwi degustują rzadsze potrawy – canelloni, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu są też mniej popularne potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz dania z różnych części Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest łatwa, co nie zmienia tego, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Obiad na włoską modę koniecznie musi obejmować też aperitiff. Lampka alkoholu to we Włoszech typowa praktyka. w restauracji Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim toskańskie chianti, lombardyjskie franciacorta i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodną kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT